Ako ušetriť na platbe DPH a cla pri nákupe z Číny od júla 2021
Nákupy z Číny

Ako ušetriť na platbe DPH a neriešiť colné konanie pri nákupoch z Číny od júla 2021?

Odoberať
Upozorniť na
guest

5 Comments
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Me

EU skladov sa to týka rovnako… Celý obchod musí byť registrovaný v EU

Frederik

Pri EÚ skladoch je tá výnimka, že tovar nebude už zastavený na colnici, keďže prichádza už z krajiny, ktorá je v Európskej Únii. Sami sme si to odskúšali, tovar prišiel bez poplatku od Slovenskej pošty a objednávali sme reproduktor BlitzWolf BW-AS3 z Banggoodu.

Petr

Banggood stejně jako Aliexpress už má u všech položek při platbě přidáno 20 resp. 21% DPH, položky DDU nejsou. Platí to i pro zásilky s volbou Český, Španělský, Francouzský atd. sklad. Viz vyjádření: “From 1 July 2021, we generally will need to collect VAT on sales of goods delivered to EU consumers, including circumstances where goods are delivered from outside of the EU with order value of up to EUR 150, or where goods are shipped from within EU where the seller is established outside the EU. For more information, please refer to the Help Center. “

-

Pri objednaní tovaru z BangGood do 150€ pri spôsobe doručenia BangGood express z CN si ešte Slov. pošta bude účtovať navyše poplatok 2/4/9€ alebo colné konanie bude riešiť BangGood a žiadny ďalší poplatok nebude účtovaný?

Frederik

Objednávali sme pár produktov a neplatili sme nič.