Domáca veterná turbína od značky Vevor je najlacnejšia na trhu
Planéta zliav

Využi trojicu zliav v EÚ sklade: Vevor má najlacnejšiu domácu veternú turbínu na trhu. V balení ovládač, na výber 300 W aj 500 W

Odoberať
Upozorniť na
guest

19 Comments
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Robert

Nakoľko užitočné je jej využitie v bežnej domácnosti?..

Sú potrebné batérie?

Jana

Veľmi ma zaujíma výkon batérie a trvanlivosť,či treba generátor.

Imrich

Bol by som zvedavý na reálny prínos tohto od niekoho kto to má vyskúšané .

Peter

Poprosil by som vysvetliť.. 500W turbína vyrobí aké množstvo energie za jednu hodinu pri štandardnom výkone 13 m/s? Ďakujem

Frederik

Turbínu sme netestovali, nevieme uviesť, koľko vyrobí energie. V tejto recenzii sme sa ale dočítali, že pri rýchlosti vetra 25 m/s vyrobí 300 W, neuvádzajú ale za aký čas.

Offo

25 m/s ? Podľa stupnice je to vichrica kde sa už vyvracajú stromy. 300w nereálne.

Martin

NP. 25m/s je konštantná rýchlosť a 300 watt je štandardný konštantný výkon TJ keď hodinu duje 25m/sec tak výroby 300 watt za hodinu TJ 300wh. TJ 0,3kw

Laco

0,5kWh

Peter

Už nikdy viac tovarf z Číny a tejto spoločnosti, Zaplatit sem musel popredu, tovar mne nebol dodaný a na reklamáciu nereagovali.

Frederik

Na AliExpresse existuje ochrana kupujúceho 15 dní od dátumu prevzatia tovaru, ak ste tovar nedostali, tak vám peniaze vrátia. Len si to treba sledovať a v takomto prípade hneď riešiť spor. Urobili ste to?

Marian

V komentároch som sa dočítal že výrobca deklaroval výkon 1000W a užívateľ dostal z toho len 100W ako je to možné môžete mi to vysvetliť?Znamenalo by to že výrobca zámerne klame o výkone turbíny?

Frederik

Predsa výkon, aký z turbíny dostanete záleží na tom, aký fúka vietor. Dostupné sú maximálne 500 W turbíny.

Test

Nekupovať. Odskúšané a nie len pomocou vetra. Aj keď sme to pomocou náradia testovali max. dostanete 10% výkonu pri rýchlosti spomínaného hurikánu. Na Ali moje komentáre vymazali a následne aj tovar. Prosím najprv odskúšať a potom pridávať aby sa ďalší nesklamali.

Ivan

Číňania bývajú dosť kreatívni v uvádzaných parametroch;)

Martin

V realite si treba pozrieť videá ľudí čo to majú a keď uvidíte reálny výkon, tak sa na to vykašlete. Veterné turbíny sú v tomto ešte len v plienkach. Taktiež by som chcel vidieť ako vás distribúcia pripojí do siete so zariadením z Aliexpress u 😀

petreme

Neviete aké napätie je na výstupe, či sa dá pripojiť na 220/380V.
Ako sa dá ukotviť?
Ďakujem

Offo

10 m/s =36km/h, 20 m/s=72 km/h. Aby turbína vyrobila dostatočné množstvo energie musí fúkať silný vietor. Na Slovensku je vypracovaná veterná mapa. Najlepšie podmienky sú na Chopku. Ak by sme chceli 13 m/s tak to je silný vietor. Podľa Beaufortovej stupnice je to pohyb konárov s svist drôtov. Pri 20 m/s je to vichrica. Takže žiadny obyčajný vietor nedokáže vyrábať pomocou tejto turbíny zázraky. A pozor na vibrácie. Turbína niečo vyrobí, ale pramálo aby sa z toho dalo niečo získať. Ako doplnok pri fotovoltike malá dopomoc.

Miroslav

Ak si pozriete videa na yt tak pri rychlosti vetra 10ms, 700prmn, mala turbina vykon 72watov. Vystupne napatie 19v.

Roman

Je na to treba nejaké povolenie?