Toto sú nové poplatky Slovenskej pošty pre balíky z Číny
Nákupy z Číny

Aktualizované: Toto sú nové poplatky Slovenskej pošty pre balíky z Číny a iných krajín od júla 2021

Odoberať
Upozorniť na
guest

18 Comments
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Tomas

Vdaka za info!

Jano

Slovenská pošta mala podľa môjho názoru dosť času na to, aby prišla s nejakým rozumným riešením aplikácie nových pravidiel zdaňovania zásielok s nízkou hodnotou, ale bohužiaľ nestalo sa tak. Zaujali ma 3 rôzne scenáre colného konania, pri ktorých v podstate príjemca zásielky nemôže vopred presne vedieť, ktorý scenár nastane a teda koľko za tovar v konečnom dôsledku zaplatí či sa mu ho oplatí objednať alebo nie. Slovenská pošta samozrejme ponúka možnosť odmietnuť jej služby sprostredkovateľa v colnom konaní a má tú drzosť si za to pýtať ešte aj poplatok. Zároveň si takým spôsobom stanovila podmienky odmietnutia služby sprostredkovateľa, aby minimalizovala pokles budúcich príjmov z tejto podnikateľskej činnosti. Pokiaľ ide o tlačivo „vyjadrenie nesúhlasu“, ja tam nikde nevidím súhlas dotknutej osoby (adresáta) so spracovaním osobných údajov, čo asi tiež nikoho netrápi.

Martin

Takže aktuálne 2 EUR až 4 EUR (cez Poštu) … alebo sám za 4 EUR. Super biznis pre SP.

Frederik

Áno, bohužiaľ je to tak…

Martin M

Tak to je s prominutim dobry bordel a my se muzeme jen modlit,aby se neinspirovala i Ceska posta. Ja nejak nechapu,za co ten poplatek vlastne je. DPH je zaplaceno,odvedeno. Vzdyt posta si nechava zoplatit za nic-rika se tomu mala domu.

Jack Ma

Pre Slovenskú poštu neplatia právne predpisy EÚ? Slovenská pošta by mala dostať vysokú pokutu za to výpalné.

„IOSS sprostredkúva priznanie a úhradu DPH pre predajcov, ktorí uskutočňujú predaj dovezeného tovaru na diaľku pre kupujúcich v EÚ. IOSS uľahčuje tento proces aj KUPUJÚCEMU, KTORÝ TOVAR UHRÁDZA UŽ V ČASE NÁKUPU, PRETO MU PRI DODANÍ TOVARU NEBUDÚ HROZIŤ ŽIADNE PREKVAPUJÚCE POPLATKY. Ak predávajúci nie je registrovaný v IOSS, kupujúci je povinný uhradiť DPH a aj zvyčajne poplatok za colné odbavenie, ktorý si účtuje prepravca v čase dovozu tovaru do EÚ.“

zdroj:
https://op.europa.eu/sk/publication-detail/-/publication/a12cbf46-6b4d-11eb-aeb5-01aa75ed71a1

ERik

Vie niekto, ci ma cesko podobny vypalnicky poplatok, ako ma slovenska posta 4eur? (pisem 4eur, pretoze kym mi pride objednavka z ciny, uz to ebude velkorysa zlava 2eur, ale 4eur od 1.9.2021)
Resp, Rakusko ma?
Vdaka

Frederik

Zdravíme, nevieme to povedať na 100 %, no Česko takéto poplatky zrejme nemá.

erik

Pozor na taky trhak – platil som na aliexpresse za dolare, ale dph mi prisla v eurach, cize… 20usd tovar mi vypalil 4eur dph. chory system toto

Martin M

Pro Erika: vyber DPH v Cesku zatim nebyl uveden do praxe, cili co se tyce C.posty,nelze zatim rict,jeslti si podobny poplatek nevymysli. Nicmene na strankach Aliho jsem nasel text, z nehoz vyplyva,ze zasilka bude odbavena logistickou spolecnosti q tudiz by Svk oosta jen dublovala jiz hotove Text zde :Pro evropské kupující bude IOSS v obchodě aktualizován 1. července. Naše logistická společnost může vyřídit DPH nebo daně pomocí přepravy poštou (Economy Mail: 1. Cainiao Super Economy, 2. Cainiao Super Economy Global, 3. Cainiao Expedited Economy, 4. Cainiao Super Economy pro speciální zboží, 5. China Post Ordinary Small Paket, 6. SunYou Special Economy, 7. YANWEN Special Economy. Doporučená pošta: 1. AliExpress Saver Shipping, 2. AliExpress Standard Shipping, 3. Cainiao Standard pro speciální zboží, 4. China Post Registered Air Mail, 5. YANWEN Special Standard Rychlý expres: 1. AliExpress Premium Shipping) Ostatní zásilky jako E-pakety, DHL, UPS atd. Musí nabízet informace, aby zabránily opětovnému zdanění.

Jozef

Prvou možnosťou je, že nevyjadríš nesúhlas s využitím služieb Slovenskej pošty, kedy sa pošta pokúsi podať colné vyhlásenie automatizovaným spôsobom, bez zásahu pracovníka pošty. V takomto prípade zaplatíš poplatok 2 € s DPH. Podmienkou ale je, že pošta bude mať všetky potrebné informácie od prepravnej spoločnosti či odosielajúcej pošty. Nie je však známe, čo presne musia tieto informácie obsahovať. Potom vymeranú DPH (DPH za samotný tovar) uhradí zákazník pri prevzatí zásielky.

Mozem sa opytat k tej casti platby DPH pri prevzati zasielky co to znamena ked som uz zaplatil DPH (Tax) predajcovi?

Frederik

Tým pádom to pre vás neznamená nič, ak ste už zaplatili DPH u predajcu, ten to bude riešiť za vás.

Eva

Zdravím, neviete mi poradiť. Mám od mája objednané zásielky z Aliexpressu, pri ktorých mi píše že už sú od júna na Slovensku. Teraz mi došla prvá zásielka z colnice samozrejme s dph+2€. Len mne ukazuje jej príchod na Slovensko 3.6. Pošta tvrdí, že dané zásielky sa po ceste na SK nesledujú. Vraj sú v trackeroch vyrátané predpokladané termíny doručenia, ktoré sú vyrátané nejakými algoritmami a táto moja zásielka došla na SK až 2.7. Podacie číslo mojej zásielky je LP00447722287377 a sledovala som ju aj cez Track24. Nie som si istá či je to tak ako tvrdia. Potrebujem si to potvrdiť z iného zdroja. Pošte veľmi nedôverujem 🙂.

Zdeno

Tento spôsob zarábania na poplatkoch by som vedel dotiahnuť k dokonalosti. Napr. si pôjdete do Tesca kúpiť 3 rožky. Očakávate že vás to bude stáť cca 24 centov. Pani v pokladni si ale od vás vypýta 2 eurá poplatok, pretože treba sumár nákupu odoslať na finančnú správu. Ak ste ale min. 48 hodín pred nákupom zaslali Tescu písomný doklad, že využijete samoobslužnú pokladňu, zaplatíte 3 eurá poplatok za využitie priestoru pre odloženie tovaru. A ak vás náhodne skontroluje SBSkár, či ste všetko zaúčtovali, zaplatíte ešte 2 eurá za túto kontrolu. Vivat Slovensko.

Martin M

Jen kratke info pro pripadne ceske otalejici nakupci. Balik z Ciny,doprava Banggood Express. Vse pres Zasilkovnu,dovezeno az domu. Bez jakekoliv ucasti Ceske posty. Za me palec hore.

Redakcia

Ano, takto rovnako to funguje s dodaním na Slovensko, vôbec nevyužívajú SK poštu. Balík navyše dorazil bez platby DPH a colných poplatkov. Výborné. 🙂

Marta

môj balík bol podľa samotnej colnice u nich na sklade 7.7 a list z colnice mi došiel 2.8. Za 10,76 hodnotu balíčku som zaplatila slov. pošte 9 eur a DPH 1,08 eur. To je nehoráznosť. niekto by mal dať SP na súd. Predtým ked colníci zachytili nejakú objednávku a ma vyzvali k predloženiu dokladu o hodnote tovaru tak som im zdokladovala a zaplatila ich poplatok a DPH ak bolo nad 22 eur. Teraz líže smotanu SP. Pritom poštárky nemajú čo robiť, regály zívajú prázdnotou a pošty tiež.

Lll

Posta akoze kontroluje,ci su poplatky na strane odisielateka zaplatene.Oista je kintrokny urad ??? Dane olatin danovemu urady,mestu,za energue dodavatelim a nikto iny nekontroluje ci som zaplatil akwbo nuw A ak, tak je ti v rezii,zadarmo Preco treba za tue ukony platit poste ?? Nech to neribia.Aj tak su vsetky poplatky davno uhradene,tak stat dostane co chce aj bez vyberanua sp.Nyz,neplati aky gazda taky dvor, ale plati aki politici,kake zakony. Ake zakony,taky stat. Na ho v no.