O rôznych extrémne výkonných, bleskurýchlych technológiách nabíjania si na našom webe v poslednej dobe niečo už určite počul. Tentokrát sa však trochu viac zameriame na čínskeho giganta Oppo, ktorý na nás niečo chystá. Reč je o extrémne rýchlom nabíjaní Super Flash Charge.
Oppo vie, ako s rýchlym nabíjaním na to
V septembri minulého roka sme sa dočkali predstavenia 64 W nabíjania SuperVOOC 2.0. Najskôr bola integrácia tejto technológie možná spolu s procesorom Snapdragon 855+ v smartfóne Oppo Reno Ace.
Na udalosti, ktorá má nastať už 15. júla, výrobca predstaví technológiu 125 W Super Flash Charge. Pre porovnanie, 65 W SuperVOOC 2.0 je schopné nabiť 4 000 mAh batériu v telefónu už za približne 30 minút. Video nižšie je vlastne upútavkou na 125 W Super Flash Charge.
Prednedávnom však leakster Ishan Agarwal oznámil, že Realme s veľkou pravdepodobnosťou chystá 120 W Ultra Dart nabíjanie, ktoré akumulátor s rovnakou kapacitou dokáže nabiť už za skutočne úctyhodných 10 minút.
Tento údaj dokážeme vydedukovať zo správy, ktorá hovorí, že tretina 4 000 mAh batéria sa pomocou tejto technológie od Realme nabila už za 3 minúty. Spomíname to hlavne preto, aby bolo aspoň približne známe, akú rýchlosť nabíjania pripravované Super Flash Charge prinesie.
125 W Super Flash Charge
Jeho využitia v praxi sa potom dočkáme niekedy neskôr v druhej polovici aktuálneho roka, respektíve k jeho záveru. Sme zároveň zvedaví, aký smartfón sa ako prvý dočká integrácie tejto novinky. Tešíme sa aj na výsledné, rekordné časy nabíjania batérií.
Mnohí si však poviete, či je tak výkonná nabíjačka vôbec potrebná. Aj tak možno svoj smartfón nabíjaš počas noci. Nuž, je to veľmi diskutabilné a všetko závisí od jednotlivých používateľov, či budú zo 125 W technológie ťažiť čo najviac.
Tým pádom bude stačiť, že si svoj telefón dáš nabíjať niekedy ráno, tesne pred odchodom do práce či do školy. Pravdepodobne sa však dočkáš výraznejšieho zahrievania zariadenia počas tohto procesu, ktoré môže následne viesť k horšej životnosti akumulátora po pár rokoch.
Momentálne nedokážeme usúdiť, ako budú tieto problémy, spolu s mnohými ďalšími potenciálnymi problémami riešené. Necháme to na samotné spoločnosti, ako si s tým dokážu poradiť.
Snáď sa dočkáme niečoho prelomového. Technika musí viesť smerom vpred, a preto sa dočkáme aj pokročilých foriem nabíjania, čo nikdy nie je na škodu.