Čínske balíky bez cla? Slovenská pošta bude mať dohodu s AliExpressom
Nákupy z Číny

Konečne! Aj Slovenská pošta uzavrie dohodu s Aliexpress. Už žiadne colné poplatky pre zásielky z Číny

Odoberať
Upozorniť na
guest

17 Comments
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
L

V CZ nikto poplatky neplati a neplatil.platnost zakona odlozili.To len SK vypalnici zareagovali efektne a rychlo.Dokonca to nazyvaju clo,hoci to sa plati az od 150€.
A som zvedavy ako pomozu skutre pre dorucovatelov SK posty.Mozno o 10 minut skor najdem v schranke listok o doruceni zasielky na poste.

xxx

to je pekný komentár. tiež mi to príde tak, že nenažrancom na slovensku klapli zuby na prázdno. pošta má kopu roboty s doručovaním zásielky ale keď má človek zaplatiť dve eurá za akože JCD na tovar, na ktorom už bol dph zaplatená prikúpe, tak sa im na to vykašle a pošta mala robotu s doručovaním, má robotu s uskladnením a bude mať robotu s likvidáciou. plánovali že budú mať do rozpočtu plus 50000×2 eurá mesačne, majú ledva 10000×2 a tak sa radi pridajú aj k zmluve čechov z aliexpresu. ďalšia nenažranosť a neschopnosť v priamom prenose.

František

Tak – tak… kto lakomo žere sa buď nenažere, alebo zadusi

David

So you think if I order something now by the time it arrives in December I wont have the €2/€4 fee to pay to SK post ? Or would it be just for things posted after the new rules maybe.

Tomy

Pár krát som zaplatil, posledné 2 zásielky z novembra prišli kurierom Slovak Parcel Servis a bez doplatku. Nech sa Slovesnká pošta zadrhne.

Peter Kovacik

Zbytočný clanok, polovica novembra a nič sa nezmenilo, Dnes Slovenska pošta odo mňa opäť pýtala 2 eura za doručenie zásielky, samozrejme, že to ignorujem, nepreberám, mal by to robiť každý a potom aj predajca si dá pozor ako to pošle, kopec zásielok mi chodí zlucenych cez Holandsko alebo Maďarsko a neplatím nič, tam je Slovenská pošta krátka, musí doručiť bez poplatku a ostatné, kde pýta 2 € jednoducho nepreberajte, otvoríte dispute a predajca musí vrátiť peniaze, keď ste nič nedostali.

Frederik

My to za zbytočný článok určite nepovažujeme. Informovali sme o zmene a chystanej dohode Slovenskej pošty s AliExpressom, ktorá ešte len príde do platnosti. Ich odhadovaný termín bola polovica novembra, no zrejme to ešte chvíľu potrvá. Musíme len čakať na oficiálnu tlačovú správu SP.

L

Dnes som tiez zaplatil 2€. Ono sa to plati preto,lebo zakon to poste umoznil a posta to berie ako velke plus. Ak by zrusili zakonom podavanie colneho vyhlasenia zasielok do 150€ tak ma posta po ptakach.Ale posta velmi rada poda colne vyhlasenie ked na to zarobi…Frederik pise ze to zrusenie nejaky cas trva.To ano,ale ludi ten termin nezaujima.Ved na Solovensky vsetko co ma byt vyhodne pre obcanov,dlho trva.

Nikoleta

Dobry.Mne dneska prisiel balik z aliexpress ktory som si objednavala 12novembra a musela som zaplatit clo.vsade pisu ze od novembra sa uz neplati.tak ako to je potom?nerozumiem tomu

Ján

Mne tiež prišiel balíček minulý týždeň, (baterky do hodiniek 1,20€) a poštárka si vypýtala 2€.Nerozumiem tomu

Pato

Rovnako aj mne prišiel včera balik a pošta si vypýtala 2€

Ján

Včera som bol na pošte pre balík z Aliexpres v cene 1,47 EUR z toho DPH 0,17 EUR a poštovné 0,17 EUR. Pošta si vyinkasovala vraj manipulačný poplatok 2,71 EUR. Cena tovaru, ktoré dostal Aliespres je 1,18 EUR, slovenská republika si zobrala 2,88 EUR.
Toto je zlodejský štát, nenávidím ho.

Ján

Za balík v hodnote tovaru 1,18 EUR (+ zaplatené DPH aj poštovné) si slovenská pošta v Holíči vypýtala 2,71 EUR vraj manipulačný poplatok

Ján

vláda Igora Matoviča sa rozhodla riešiť ekonomické problémy Slovenskej pošty na úkor najchudobnejších, tých, ktorí sú odkázaní na to, aby kvôli ušetreniu pol Eura kupovali drobnosti z Činy.

Ján

Oznámil som tento problém asi pätnástim čínskym spoločnostiam. Vyjadrili k tomu ľútosť a vraj skúsia urobiť nejaké kroky, hlavne to vraj musí riešiť Aliexpres. S tým sa pokúsim spojiť.

kukolar

ono keby dala pošta povädzme , priplatok za doručenie 50 centov, OK nepoviem nič to je ešte ako tako
chápem kopa roboty s tým a nič s toho nemajú, ale prečo 2€ a viac, vypočítajú si z asi ceny balíčka + nahodný koeficient x 20% a blbci plaťte.

Paul

Why am I still being charged 2 Euros fee for Aliexpress, when is this going to end ?