Čínske balíky bez cla? Slovenská pošta bude mať dohodu s AliExpressom
Nákupy z Číny

Konečne! Aj Slovenská pošta uzavrie dohodu s Aliexpress. Už žiadne colné poplatky pre zásielky z Číny

Komentárov (17)
 1. L píše:

  V CZ nikto poplatky neplati a neplatil.platnost zakona odlozili.To len SK vypalnici zareagovali efektne a rychlo.Dokonca to nazyvaju clo,hoci to sa plati az od 150€.
  A som zvedavy ako pomozu skutre pre dorucovatelov SK posty.Mozno o 10 minut skor najdem v schranke listok o doruceni zasielky na poste.

 2. xxx píše:

  to je pekný komentár. tiež mi to príde tak, že nenažrancom na slovensku klapli zuby na prázdno. pošta má kopu roboty s doručovaním zásielky ale keď má človek zaplatiť dve eurá za akože JCD na tovar, na ktorom už bol dph zaplatená prikúpe, tak sa im na to vykašle a pošta mala robotu s doručovaním, má robotu s uskladnením a bude mať robotu s likvidáciou. plánovali že budú mať do rozpočtu plus 50000×2 eurá mesačne, majú ledva 10000×2 a tak sa radi pridajú aj k zmluve čechov z aliexpresu. ďalšia nenažranosť a neschopnosť v priamom prenose.

 3. František píše:

  Tak – tak… kto lakomo žere sa buď nenažere, alebo zadusi

 4. David píše:

  So you think if I order something now by the time it arrives in December I wont have the €2/€4 fee to pay to SK post ? Or would it be just for things posted after the new rules maybe.

 5. Tomy píše:

  Pár krát som zaplatil, posledné 2 zásielky z novembra prišli kurierom Slovak Parcel Servis a bez doplatku. Nech sa Slovesnká pošta zadrhne.

 6. Peter Kovacik píše:

  Zbytočný clanok, polovica novembra a nič sa nezmenilo, Dnes Slovenska pošta odo mňa opäť pýtala 2 eura za doručenie zásielky, samozrejme, že to ignorujem, nepreberám, mal by to robiť každý a potom aj predajca si dá pozor ako to pošle, kopec zásielok mi chodí zlucenych cez Holandsko alebo Maďarsko a neplatím nič, tam je Slovenská pošta krátka, musí doručiť bez poplatku a ostatné, kde pýta 2 € jednoducho nepreberajte, otvoríte dispute a predajca musí vrátiť peniaze, keď ste nič nedostali.

  1. Frederik píše:

   My to za zbytočný článok určite nepovažujeme. Informovali sme o zmene a chystanej dohode Slovenskej pošty s AliExpressom, ktorá ešte len príde do platnosti. Ich odhadovaný termín bola polovica novembra, no zrejme to ešte chvíľu potrvá. Musíme len čakať na oficiálnu tlačovú správu SP.

 7. L píše:

  Dnes som tiez zaplatil 2€. Ono sa to plati preto,lebo zakon to poste umoznil a posta to berie ako velke plus. Ak by zrusili zakonom podavanie colneho vyhlasenia zasielok do 150€ tak ma posta po ptakach.Ale posta velmi rada poda colne vyhlasenie ked na to zarobi…Frederik pise ze to zrusenie nejaky cas trva.To ano,ale ludi ten termin nezaujima.Ved na Solovensky vsetko co ma byt vyhodne pre obcanov,dlho trva.

 8. Nikoleta píše:

  Dobry.Mne dneska prisiel balik z aliexpress ktory som si objednavala 12novembra a musela som zaplatit clo.vsade pisu ze od novembra sa uz neplati.tak ako to je potom?nerozumiem tomu

 9. Ján píše:

  Mne tiež prišiel balíček minulý týždeň, (baterky do hodiniek 1,20€) a poštárka si vypýtala 2€.Nerozumiem tomu

 10. Pato píše:

  Rovnako aj mne prišiel včera balik a pošta si vypýtala 2€

 11. Ján píše:

  Včera som bol na pošte pre balík z Aliexpres v cene 1,47 EUR z toho DPH 0,17 EUR a poštovné 0,17 EUR. Pošta si vyinkasovala vraj manipulačný poplatok 2,71 EUR. Cena tovaru, ktoré dostal Aliespres je 1,18 EUR, slovenská republika si zobrala 2,88 EUR.
  Toto je zlodejský štát, nenávidím ho.

 12. Ján píše:

  Za balík v hodnote tovaru 1,18 EUR (+ zaplatené DPH aj poštovné) si slovenská pošta v Holíči vypýtala 2,71 EUR vraj manipulačný poplatok

 13. Ján píše:

  vláda Igora Matoviča sa rozhodla riešiť ekonomické problémy Slovenskej pošty na úkor najchudobnejších, tých, ktorí sú odkázaní na to, aby kvôli ušetreniu pol Eura kupovali drobnosti z Činy.

 14. Ján píše:

  Oznámil som tento problém asi pätnástim čínskym spoločnostiam. Vyjadrili k tomu ľútosť a vraj skúsia urobiť nejaké kroky, hlavne to vraj musí riešiť Aliexpres. S tým sa pokúsim spojiť.

 15. kukolar píše:

  ono keby dala pošta povädzme , priplatok za doručenie 50 centov, OK nepoviem nič to je ešte ako tako
  chápem kopa roboty s tým a nič s toho nemajú, ale prečo 2€ a viac, vypočítajú si z asi ceny balíčka + nahodný koeficient x 20% a blbci plaťte.

 16. Paul píše:

  Why am I still being charged 2 Euros fee for Aliexpress, when is this going to end ?

Odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Políčka so symbolom (*) sú povinné.

Domov

Zľavy

Recenzie

DealPlanet