Povinné zmluvné poistenie pre kolobežky je už schválené
Elektrické kolobežky

Povinné zmluvné poistenie pre kolobežky je už schválené. Toto by mali vedieť všetci majitelia kolobežiek aj bicyklov

Odoberať
Upozorniť na
guest

7 Comments
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Ľubomír

Ako to chcú uviesť do praxe? E kolobežka nemá technický preukaz. Tak ako mi niekto dokáže že ide viac ako 25km/h a váži viac ako 25kg? Je to len ďalší výplod eú ako vymackat peniaze od ľudí. Choré a nedomyslene

Rajmund Kákoni

Ok, mám elektro skate 14,5 kg, nie je to bicykel ani kolobežka, musím mať poistenie či ako to je

PanTau

Myslím si, že je to správne mať poistenie na tieto mašinky.sam mám kolobežku ktorá váži skoro 30kg a dosahuje skoro 60km/h.su to rýchle stroje a ťažisko je vysoko. Jazdím opatrne a snažím sa situácie predvídať a zatiaľ sa mi nič nestalo,ale ak by aj..poistenie je prínos.
Predpokladám, že cena nebude nejak závratná, ak na motorku platím cca 90e, na auto 200 tak tých napr 30 za kolobežku nieje zasa až tak strašné.
Ako som čítal koment vyššie, tiež má zaujíma ako chcú overovať príslušníci váhu a Max rýchlosť stroja ak nemám žiaden Tech. dokument o týchto parametroch.
Asi budú googlit 😁 Alebo budú nosiť v kufri váhu a rýchlosť si pôjde overiť niekam sám sa previezť? 😆
Ešte sa vysipe žandár, tak super, že aspoň to poistenie budem mať ako by ma po súdoch ešte ťahal. 🤣

Radoslav

Ako to budú vymáhať ? Teda okrem toho, že budú policajti “naháňať” kolobežky bez ŠPZ-tky 😀 ? Nové auto vám bez značiek nepredajú. Takže teraz sa bude v SK obchodoch diať to isté ? Že predaj bude nadviazaný na poistenie ? ( ok ) ale čo potom, keď si objednám kolobežku zo zahraničia ? Ja osobne som rozhodne proti poisteniu. Chápem isté dôvody, ktoré k tomu vedú. Ale taktiež viem ako dlhoročný používateľ el. kolobežiek, že, kto tu spôsobuje tie spomínané škody v 95% zastúpení. 95% “priestupkov” a katastrofálneho jazdenia som videl len u “požičaných” BOLT kolobežiek. Na ktorých vidím obvešaných 15-16 ročných smradov, najlepšie, keď na tom jazdia 2-3 naraz. Poprípade ožraných ľudí piatok-sobota (Bratislava je toho plná). Nehovorím, že sa nenájde aj vlastník kolobežky, ktorý je bezohľadný a debil, ale bez preháňania, takých ľudí som videl za tie roky málo a pevne stojím za tým, že 95% problémov spôsobujú kolobežky na prenájom, ožrani ľudia, či 12-13 ročné detská, ktoré dostali od rodičov kolobežku. Podľa tejto logiky, musíme spraviť aj povinné poistenie pre chodcov, cyklistov, korčuliarov, atď. Lebo všetci títo spôsobujú dopravné havárie, ktoré nie su následne hradené.

David

Ja mam e babetu, nevadí mi poistenie, len by ma zaujímalo ako to poistim keďže nemám značku, (nieje povinná). Ako to bude ošetrené…..

Zdenko

Je to všetko nedomyslené, majú aj Bolt kolobežky PZP? Keď poistiť kolobežky, tak aj bicykle a všetko elektrické…

Frederik

Bolt nemusia mať PZP, pretože spadajú do kategórie pod 25 km/h.