Čínskymi smartfónmi sa na našom webe zaoberáme veľmi pravidelne. Či už ide o recenzie, tipy a triky, zľavové kupóny či porovnania, vždy je dobré mať prehľad o tom, ktoré sa momentálne radia k tým najlepším za čo najnižšie cenu.
Päticu presne takých modelov si ukážeme v práve začínajúcom výbere pre najlepšie čínske smartfóny.
Najlepšie čínske smartfóny – TOP 5:
POCO F2 Pro
Na začiatok musíme spomenúť pomerne čerstvú novinky od dcérskej spoločnosti Xiaomi. Reč je o POCO F2 Pro, ktorý je nástupcom i dnes stále obľúbeného modelu POCO F1.
Ako je už pre túto ikonickú značku známe, za extrémne výhodnú cenu ponúkne aj extrémne špecifikácie, známe z podstatne drahších vlajkových lodí.
Ako to už čínske smartfóny majú vo zvyku, rátať tak môžeme s procesorom Snapdragon 865, ktorý spolu s 8 GB RAM a 256 GB interným úložným priestorom vytvára skutočne parádny základ.
Prednej strane dominuje 6,67-palcový AMOLED displej, ktorý mimochodom nedisponuje žiadnou dierou alebo výrezom pre prednú “selfie” kameru. Tá sa totiž nachádza v motorizovanom mechanizme a vyznačuje sa rozlíšením 20 MPx.
Na zadnej strane si potom svoje miesto našla až štvorica fotoaparátov. Hlavný senzor Sony IMX686 má 64 MPx.
Spoločnosť mu robí 5 MPx teleobjektív, spolu s 12 MPx ultra širokouhlým snímačom a 2 MPx senzorom na zmeranie hĺbky ostrosti a následne vytvorenie korektného rozmazania pozadia v portrétovom režime.
Na záver spomenieme aj kapacitu batérie. Tá má 4 700 mAh a podporuje 33 W rýchle nabíjanie. Operačným systémom sa stal Android 10, ktorý je doplnený o nadstavbu MIUI 11.
Jeho cenovka sa zastavila dokonca na oveľa nižšej hranici, ako 500 €. S kupónmi od Číňanov sa jedná o skutočne výhodnú kúpu. Pozri si náš článok na Xiaomi Planet.
Realme X50 Pro
Skvelou konkurenciou pre v tomto článku spomínané smartfóny je aj Realme X50 Pro. Začnime hneď zhurta. Pod kapotou je pripravený Snapdragon 865, spolu s extrémnou 12 GB operačnou pamäťou a 256 GB interného úložiska.
V porovnaní s POCO F2 Pro však Realme X50 Pro má trošku menší displej. Dočkáme sa tak 6,44-palcového zobrazovacieho panela typu AMOLED a rozlíšením Full HD+.
Poteší aj vyššia obnovovacia frekvencia 90 Hz. Pre milovníkov mobilnej fotografie je tu prichystaný 64 MPx primárny snímač, spolu s 8 MPx ultra širokouhlým, 12 MPx teleobjektívom a 2 MPx čiernobielym senzorom.
V podlhovastej diere v ľavom hornom rohu obrazovky sa taktiež nachádza i 32 MPx predná kamera. Vedľa nej je však aj ďalšia, 8 MPx ultra širokouhlá šošovka.
Budúci používateľ sa môže tešiť aj na batériu o kapacite 4 200 mAh. Akumulátor navyše podporuje rýchle nabíjanie, až do výkonu 65 W. Rýchlym nabíjaním sa dnešné čínske smartfóny pravidelne vyznačujú. Operačným systémom je na záver Android 10, zakrytý do nadstavby Realme UI.
VIVO Neo 3 5G
O tom, že Čína dokáže vyprodukovať skutočne nadupané zariadenia za parádnu cenu svedčí aj VIVO Neo 3 5G. Ako v prípade už spomínaných modelov, aj tento smartfón disponuje jedným z najlepších procesorov na trhu mobilov, Snapdragonom 865.
Nechýba ani 12 GB operačná pamäť a 256 GB na uloženie používateľských dát. Dominantou prednej strany je 6,57-palcový AMOLED displej s rozlíšením Full HD+. Čínske smartfóny vždy vedia ponúknuť parádne pamäťové hodnoty, čomu práve VIVO Neo 3 5G svedčí.
V pravom hornom rohu zobrazovača si miesto našla predná kamera na občasné “selfies”, ktorá má 16 MPx. Dôležitejšie sú však fotoaparáty, uložené na zadnej strane telefónu.
Nachádza sa tam rovno trio snímačov, pričom prvý z nich má rozlíšenie 48 MPx. Za ním nasleduje 8 MPx ultra širokouhlý modul, spolu s 2 MPx makro fotoaparátom.
4 500 mAh batéria by sa mala postarať o minimálne jednodennú výdrž, pričom nabitie bude priam bleskurýchle. 44 W nabíjanie je predsa parádnou vychytávkou. Operačný systém Android 10 je zakrytý grafickou nadstavbou iQOO UI 1.0.
Neskutočná cena na AliExpress radí tento smartfón do našej kategórie ešte jasnejšie. Dostupné sú aj kupóny!
Xiaomi Mi 10 Lite
Na tejto listine sa už druhýkrát vyskytlo zariadenie z dielne giganta Xiaomi. Model Xiaomi Mi 10 Lite je jedným z najlacnejších 5G smartfónov na trhu. V našich končinách nás najmodernejšia 5G sieť zatiaľ zaujímať nemusí.
Primárna kamera má rozlíšenie 48 MPx. Ultra širokouhlý senzor disponuje 8 MPx a poteší aj prítomnosť 2 MPx makro kamerky či 2 MPx portrétového snímača. Na “selfies” či video hovory potom poslúži 16 MPx fotoaparát, ukrytý v drobnom “teardrop” výreze v hornej časti 6,57-palcového AMOLED displeja, ktorého rozlíšenie je mimochodom Full HD+.
Zmena oproti ostatným, dnes spomínaným smartfónom však prvýkrát nastáva v nasadenom čipsete. Nenájdeme tu žiaden špičkový Snapdragon 865, ale o pohon smartfónu sa stará o rad nižší Snapdragon 765 5G, ktorý však v žiadnom prípade nie je krokom vedľa.
Kúpiť Xiaomi Mi 10 Lite 5G výhodne
Práve naopak. V segmente lacnejších smartfónov ťažko nájdeš lepší procesor. Pokračujme batériou. Tá má aj napriek pomerne tenkému telu prístroja, ktorého hrúbka sa zastavila na hodnote 7,9 milimetrov, kapacitu 4 160 mAh.
Akumulátor je možné nabiť vcelku svižne, za pomoci pribalenej, 20 W rýchlej nabíjačky. Samozrejmosťou je potom Android 10, zahalený do obľúbenej nadstavby MIUI. Tá je známa zo všetkých modelov značiek Xiaomi, Redmi a poprípade POCO (pokiaľ odmyslíme modely, zaradené do programu Android One).
HONOR 30
Posledným, piatym telefónom, ktorý ti s radosťou odporúčame, je HONOR 30. Aj napriek absencii Google služieb má mnohé výhody. Jednou z nich je napríklad aj použitý čipset Kirin 985, ktorý zaručí viac než dostatok výkonu pre všetky operácie.
V kombinácii s 8 GB RAM a 256 GB interným úložným priestorom ide o výborné kombo, ktoré postačí nejednému nadšencovi. Vpredu sa nachádza krásny, 6,53-palcový AMOLED displej s rozlíšením Full HD+.
V ľavom hornom rohu je v diere ukrytá predná “selfie” kamera, ktorej rozlíšenie je vysokých 32 MPx. Vzadu sa potom nachádza silné kvarteto kamier. Prvá z nich má rozlíšenie 40 MPx a budeš mať čo dočinenia so senzorom Sony IMX600.
Druhý senzor má 8 MPx a reč je o opticky stabilizovanom teleobjektíve. To znamená, že tešiť sa môžeš nielen na skvelo priblížené, ale aj krásne ostré fotografie. K záveru musíme spomenúť aj kapacitu integrovaného akumulátora.
Ten má pekných 4 000 mAh a podporuje rýchle nabíjanie, až do výkonu 40 W. Systém Android 10 je doplnený o používateľskú nadstavbu, v dnešnej dobe známu pod označením Magic UI 3.
Ktorý je tvojou vysnívanou voľbou?
Pre ktorý z týchto piatich smartfónov by si sa rozhodol práve ty? Tvoj názor nás zaujíma, tak nám ho neváhaj napísať do komentárov pod článkom. Taktiež môžeš spomenúť aj nejaký iný telefón, ktorý by do tohto zoznamu čínskych inteligentných mobilov jednoznačne zapasoval.